Psychobiologia

“Jeżeli ktoś pragnie zdrowia, musi najpierw zadać sobie pytanie, czy gotów jest pozbyć się przyczyn swojej choroby. Dopiero wówczas można mu pomóc”
Hipokrates

Psychobiologia to połączenie psyche, czyli psychiki i życia duchowego z biologią, czyli nauką o prawach rządzących żywym organizmem człowieka.

Psychobiologia czerpie z takich obszarów wiedzy jak Nowa Medycyna Germańska, Biologika, Totalna Biologia, czy Recall Healing.

Najprościej rzecz ujmując każda choroba ciała ma swój początek w konflikcie emocjonalnym. Choroba jest w zasadzie zdrowieniem po rozwiązaniu konfliktu emocjonalnego. Kiedy jednak trudne emocje wracają, trudno jest wyzdrowieć na poziomie biologicznym.

Nasz organizm jest niezwykle mądry, każdy organ i każda jego funkcja ma swoje zadanie. Jesteśmy jednością, dlatego nasza psychika ma wpływ na nasze ciało, które reaguje na nasze problemy emocjonalne. Na pewno nie raz miałeś do czynienia z sytuacjami, kiedy po stresującym okresie rozchorowałeś się. To jest właśnie rezultat konfliktu emocjonalnego. Twoje ciało zareagowało chorobą na długotrwały stres. Każda choroba – od zwykłego przeziębienia, po nowotwór – ma swoją emocjonalną przyczynę.

Psychobiologia pozwala powiązać chorobę z konfliktem emocjonalnym, dlatego dużo łatwiej jest znaleźć źródło choroby i je uzdrowić. To źródło może być związane z Twoimi doświadczeniami, ale również z życiem Twoich przodków.

Korzystając z wiedzy z zakresu Psychobiologii, przy wsparciu innych metod pracy z emocjami, takich jak Cellular EFT, można znacznie przyspieszyć proces leczenia chorób fizycznych.